Како да се избере душек?
Навигација Преглед на производот

Над-душеци

Над-душек Memory

Додатна удобност при спиењето!

За цената на нашите производи и достапноста на истите во други димензии Ве молиме да не контактирате на нашата инфо линија 02 3209 200 или на е-маил info@mojsan.mk

Додатна удобност при спиењето! 

Доколку сакате наутро да се разбудите насмеани, без болки во грбот, спремни за новиот ден, над-душекот Memory е вистинскиот избор за Вас. Овој над-душек е изработен од термоактивна мемори пена со оптимална дебелина од 4 цм и навлака од антибактериско и антиалергиско платно со патент кој овозможува нејзино вадење и перење.
 
Слојот од мемори пена се обликува според контурите на Вашето тело и овозможува потпора на телото без притисок на мускулите и коските. Негова првенствена намена е поставување на постоечки душек кој што го користите, со цел зголемување на удобноста при спиење. Идеално би било доколку се постави на рамна подлога бидејќи на тој начин доаѓаат до израз сите позитивни особини на термоактивната мемори пена кои се манифестираат при поставување на телото во правилна положба во текот на спиењето.
 
Над-душекот Memory има и ластик затегнувачи со кои се прицврстува за постоечкиот душек, како не би склизнал од истиот во текот на спиењето. Над-душекот Memory е додаток за Вашиот тврд душек и по потреба можете до го свиткате во ролна и да го понесете со себе каде и патувате, знаејќи дека удобно ќе спиете.
 
Доколку имате кревет со вонстандардни димензии или пак сакате да имате практичен над-душек за секоја пригода, не грижете се! Над-душекот Memory можете да го порачате во секоја можна димензија која Ви одговара со брз рок на испорака на истиот.
 
Придружете се на огромното семејство корисници на овој производ кое брои неколку илјади корисници ширум регионот. 
 
  • Висококвалитетна навлака со антиалергиско својство, се пере на 30оC, направена е од плетенина која ги задоволува барањата на Öko-Tex стандардите
  • Навлаката на над-душекот се закопчува со патент и може да се пере
  • Над-душек со еластични држачи на четирите страни
  • Мемори пена со висина од 4 цм за дополнителна удобност
  • Практичен и неопходен додаток на секој дом 
  • Антиалергиска навлака
  • Закопчување со патент
  • Мемори пена ВА5015