Како да се избере душек?
Навигација Преглед на производот

Прекривки

Ќебе MojSan ORANGE

Ќебе MojSan Orange ... лесна и топла прекривка!

За цената на нашите производи Ве молиме да не контактирате на нашата инфо линија 02 3209 200 или на е-маил info@mojsan.mk

Ќебе MojSan, идеална прекривка која ќе Ве маѓепса со своите топлински карактеристики и ќе го направи Вашиот сон удобен, а Вашата соба ќе ја збогати со прекрасни колоритни дезени.

Ќебе MojSan ORANGE

 • Лесна и нежна прекривка за целото семејство
 • Идеален додаток на Вашата спална или дневна соба
 • Совршен подарок за семејството и пријателите
 • Модерен дизајн со декоративни детали
 • Достапна во димензија 200х150

Идеален избор за одмор во дневниот престој, спалната соба или пак за патувања и излети. Модерно дизајнираните ќебиња можат да послужат како декоративно решение за амбиентот во кој го поминувате времето за опуштање

Ќебињата MojSan се достапни во следниве дезени: RedPurplePink i Orange.


Суровински состав:

 • Акрил 86%
 • Памук 7%
 • ПЕС 7%

Ќебето MojSan ORANGE е спакувано во практична кеса со рачка за носење

Одржување

 • Перење во машина на температура максимално до 300C.
 • Забрането пеглање
 • Забрането хемиско чистење
 • Забрането сушење во сушара
 • Забрането користење на хемиски средства за избелување